ورق فلاشینگ

ورق فلاشینگ

ورق فلاشینگ (Flashing sheet) یکی از انواع ورق‌های فلزی است که جهت درزبندی و آب‌بندی ساندویچ پانل‌ها در فرایند نصب ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق فلاشینگ با ایجاد یک پوشش مناسب در مقاطع ساندویچ پانل‌ مانع از نفوذ آب، رطوبت، گرد و خاک به داخل سازه می‌شود و ظاهری زیبا به نمای سازه می‌بخشد.

بعد از نصب ساندویچ پانل‌ بین شیت‌های نصب شده، درزها و فاصله‌هایی وجود دارد که ورق فلاشینگ برای پوشش این درزها و به منظور آب‌بندی سازه به کار می‌رود. با توجه به اینکه نصب و اجرای ساندویچ پانل‌ها برای هر پروژه و سازه‌ای تا حدودی متفاوت است، فلاشینگ ساندویچ پانل نیز در اشکال گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند.

ورق فلاشینگ را با ضخامت 0.4 تا 0.7 میلی‌متر تولید می‌کنند. این ورق‌ها معمولا از جنس آلوزینک، گالوانیزه و یا آلومینیوم هستند. متراژ مورد نیاز ورق فلاشینگ نیز به ابعاد پروژه بستگی دارد.

مزایای ورق فلاشینگ

  • جلوگیری از نفوذ آب باران، برف، باد، گردو غبار و سایر آلودگی‌ها به داخل سازه
  • افزایش مقاومت صوتی، رطوبتی و حرارتی ساندویچ پنل‌ها
  • جلوگیری از پچیدن صدای باد و بارش باران به داخل سازه
  • ایجاد ظاهری زیبا و مدرن در سازه‌های ساندویچ پنلی
  • [جلوگیری از پوسیدگی، خوردگی و نفوذ حشرات موذی و جوندگان
مشخصات انواع ورق فلاشینگ آسیا
انواع ورق فلاشینگ ضخامت ورق کاربرد نوع ورق قیمت (کیلویی)
فلاشینگ تاج 0.5 میلی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه- آلوزینک تماس بگیرید
فلاشینگ زیرتاج 0.5 میلی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ کنج داخل و خارج 0.5 میلی‌متر کنج دیوارها ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ کنار و زیر پنجره 0.5 میلی‌متر کنار و زیر پنجره ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ آبچکان 0.5 میلی‌متر بخش فوقانی لبه درب و پنجره ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ درزگیر 0.5 میلی‌متر درز ایجاد شده در دیوار ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ ژوئن دیواری 0.5 میلی‌متر پوشش درز ژوئن ایجاد شده روی دیوار ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان
فلاشینگ ژوئن سقفی 0.5 میلی‌متر پوشش درز ژوئن ایجاد شده روی سقف ورق گالوانیزه- آلوزینک 76000 تومان

لیست قیمت ورق فلاشینگ

اگر با ساختاری مانند ساندویچ پانل آشنایی ندارید می‌توانید به مطلب ساندویچ پانل چیست مراجعه نمایید و با این نوع مصالح ساختمانی پیش ساخته آشنا شوید.
ورق فلاشینگ

جزئیات مراحل نصب و اجرای ورق فلاشینگ را در ویدئو زیر تماشا کنید.

نصب ورق فلاشینگ تاج

انواع ورق فلاشینگ

انواع ورق فلاشینگ بر اساس کاربرد و موقعیت قرارگیری در سازه دسته‌بندی می‌شود.

فلاشینگ آبچکان (U)

فلاشینگ آبچکان برای جلوگیری از نفوذ آب باران و نزولات جوی در قسمت فوقانی لبه درب‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌شود. فلاشینگ آبچکان تقریبا به شکل U تولید میشود و یک لبه خم شده با شیب منفی دارد تا از ایجاد شره و چکه‌های آب بر سطح زیرین خود جلوگیری کند.

فلاشینگ نبشی ( L)

از فلاشینگ نبشی یا کنج برای پوشاندن گوشه‌های کار و درزهای ایجاد شده استفاده می‌شود. این نوع فلاشینگ‌ها معمولا صورت نبشی رو به داخل یا بیرون تهیه می‌شوند که در اصطلاح به آن فلاشینگ کنج می‌گویند.

فلاشینگ نما

فلاشینگ نما معمولا به صورت پلکانی یا کروگیت شده تهیه می‌شوند از این فلاشینگ برای پوشاندن دامنه سقف دور تا دور سوله استفاده می‌شود و بر روی زیرسازی فلزی نصب می‌گردد. لبه پایینی این فلاشینگ معمولا روی ورق دامپا (لمبه) و زیرکوب می‌نشیند، و لبه بالایی روی پانل قرار می‌گیرد.

فلاشینگ سه پله

فلاشینگ سه پله (Z) از خانواده فلاشینگ نما است. در قسمت حاشیه جلویی ساندویچ پانل‌های سقفی و بخش مربوط به آبرو از فلاشینگ Z یا سه پله استفاده می‌کنند.

عمدتا ارتفاع دامنه‌های اطراف سقف‌های شیب‌دار عددی نزدیک به 50 تا 60 سانتی‌متر است که می‌توان آن را به طور معمول با سه گام 15 تا 20 سانتی متری ایجادشده در فلاشینگ سه پله پوشش داد. در بین فلاشینگ‌های نما استفاده از فلاشینگ سه پله بسیار متداول است.

انواع ورق فلاشینگ

فلاشینگ کنار و زیر پنجره

در هر محلی که نیاز به ایجاد بازشو، درب و  پنجره باشد پانل‌ها با لبه آزاد یا برش خورده در نما مشخص می‌باشند برای پوشش این نقیصه در اطراف و زیر پنجره یا بازشوها از فلاشینگ کنار و زیرپنجره استفاده می‌شود. به علاوه برای پوشش بالای این بازشوها نیز بهتر است از فلاشینگ آبچکان استفاده شود.

فلاشینگ درزگیر

 فلاشینگ درزگیر یکی از پرکاربردترین انواع فلاشینگ‌هاست. برای پوشاندن هر درز ایجاد شده و یا بالای فلاشینگ‌های آبچکان جهت بهبود شکل بصری از فلاشینگ‌های درزگیر استفاده می‌شود. این فلاشینگ‌ها به صورت نواری با دو لبه پخ یا خم شده تولید و آماده می‌شوند.

فلاشینگ درز ژوئن سقفی

درز  ژوئن یکی از پیش‌بینی‌های ضروری برای مقابله با اختلافات و تغییرات دمایی ساختمان می‌باشد. علاوه بر این برای بهبود رفتار ساختمان در برابر زلزله نیز توسط طراح در نظر گرفته می‌شود.

از آن‌جا که این درز در پوشش ساختمان نیز ایجاد می‌گردد برای درزبندی و آب‌بندی ساندویچ پنل از فلاشینگ‌های نواری شکل مخصوص استفاده می‌شود که به آن فلاشینگ درز ژوئن می‌گویند. در صورتی که این فلاشینگ‌ها در سقف استفاده شود که به آن فلاشینگ درز ژوئن می‌گویند.

فلاشینگ درز ژوئن دیواری

فلاشینگ ژوئن دیواری نیز مشابه فلاشینگ ژوئن سقفی است. تفاوت ظاهری این دو نوع فلاشینگ چشمگیر نیست اما نحوه نصب آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که جهت ریزش نزولات جوی و حرکت آب در آن لحاظ شود تا از نشتی‌های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

این نوع ورق فلاشینگ به صورت ویژه برای پوشاندن درز بدنه ساندویچ پانل دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درزها ممکن است در اثر حوادث پیش بینی نشده مانند زلزله و یا اختلافات دمایی ایجاد شود.

فلاشینگ تاج

یکی از انواع پرکاربرد فلاشینگ است که در سقف‌های چند  شیب و دو شیب، برای پوشاندن خط الراس (قسمت فوقانی) ساندویچ پانل‌های سقفی به کار می‌رود یعنی مقطعی که دو شیت ساندویچ پانل سقفی بهم رسیدند.

این فلاشینگ‌ها به صورت ساده و گام‌دار تولید می‌شوند و در محل مورد نظر نصب می‌گردند. استفاده از ورق فلاشینگ تاج لبه‌های اتصال ساندویچ پانل‌ها را کاملا می‌پوشاند و سبب درزبندی و آب‌بندی هرچه بهتر محل اتصال ساندویچ پانل‌ها می‌شود؛ علاوه بر این ظاهری زیبا به سازه می‌بخشد.

ورق فلاشینگ تاج

فلاشینگ زیرتاج

این نوع فلاشینگ در سقف‌های دو  و چند شیب نیز همیشه همراه با فلاشینگ تاج مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پوشاندن خط القعر یا همان مقطع زیرین پنل‌های سقفی به کار می‌رود.

قیمت ورق فلاشینگ

قیمت ورق  فلاشینگ نیز با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است به همین دلیل توصیه می‌شود از همان دفتر فنی و مهندسی که ساندویچ پانل خود را تهیه کردید ورق فلاشینگ را نیز تهیه کنید. جهت استعلام قیمت ورق فلاشینگ از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان آسیا پانل تماس حاصل نمایید.

1 دیدگاه دربارهٔ «ورق فلاشینگ»

  1. بازتاب: با ساندویچ پانل بهترین بازدهی را از سرمایه گذاری خود بگیرید| آسیا پانل - پارسی زی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *