فیتر ساندویچ پانل

فیتر یک قطعه کوچک فلزی از جنس گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم است که در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود و بر روی گام ساندویچ پانل‌های سقفی  نصب می‌شود و سپس پیچ اتصال ساندویچ پانل به زیرسازی از طریق سوراخ وسط فیتر بر روی آن پیچ می‌شود. فیتر را با نام‌‎های کلمپ یا واشر زینی هم می‌شناسند.

از آن جایی که فیتر بر روی گام‌ ساندویچ پانل سقفی نصب می‌شود نقش اصلی آن همپوشانی هرچه بهتر اورلپ ساندویچ پانل‌ سقفی است که بر روی یکدیگر قرار گرفتند. فیتر سبب چفت شدن هرچه بهتر ساندویچ پانل‌های سقفی بر روی هم شده و یک اتصال مطمئن و امن را در بین ساندویچ پانل‌های سقفی برقرار می‌کند.

علاوه بر این فیتر از فشار نقطه‌ای پیچ جلوگیری کرده و مانع از آسیب به پانل می‌شود.

مشخصات فیتر ساندویچ پانل آسیا
فیتر ساندویچ پانل  سایز فیتر (نشیمن فیتر روی گام) کاربرد نوع ورق ضخامت ورق قیمت
فیتر 2.5 سانتی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه رنگی 0.4-0.5 میلی‌متر 15000 تومان
فیتر 3 سانتی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه رنگی 0.4-0.5 میلی‌متر 15000 تومان
فیتر 3.5 سانتی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه رنگی 0.4-0.5 میلی‌متر 15000 تومان
فیتر 4 سانتی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه رنگی 0.4-0.5 میلی‌متر 15000 تومان
فیتر 4.5 سانتی‌متر سقف سوله ورق گالوانیزه رنگی 0.4-0.5 میلی‌متر 15000 تومان

لیست قیمت فیتر ساندویچ پانل

ضخامت فیتر معمولا بین 1 الی 2 میلی‌متر از جنس ورق گالوانیزه است. اما شاید از خود بپرسید که استفاده از فیتر الزامی است یا خیر؟ قطعا زمانی که چندین میلیون برای خرید یک ساندویچ پانل با کیفیت هزینه می‌کنید برای افزایش کارایی و طول عمر ساندویچ پانل می‌بایست از فیتر استفاده کنید.

ضمن اینکه استفاده از فیتر سبب چفت شدن لبه پانل‌های سقفی شده و در صورت عدم استفاده از آن لبه پانل‌ها به خوبی چفت نشده و سبب نفوذ آب به درون سازه می‌شود. ضمن اینکه با وزش باد لبه پانل‌ها به یکدیگر برخورد کرده و موجب ایجاد سر و صدا و پیچیدن صدای باد به داخل سازه می‌شود.

افزایش کارایی و طول عمر ساندویچ پانل با فیتر

همان طور که در مطالب پیشین گفتیم جهت درزبندی و سیل‌بندی بهتر ساندویچ پانل‌ها از انواع ورق فلاشینگ و گاتر استفاده می‌کنند، پس برای اینکه یک سازه با کیفیت و به دور از هرگونه مشکلات درزبندی و آب‌بندی داشته باشید می‌بایست از این تجهیزات در هنگام نصب ساندویچ پانل استفاده کنید.

هرچند اگر نصب و اجرای ساندویچ پانل خود را به دست یک تیم حرفه‌ای و زبده بسپارید نگرانی بابت نصب و اجرای اصولی سازه نخواهید داشت. تیم نصب آسیا پانل امکان اجرای هر نوع سازه با انواع مختلف کاربری را برای شما عزیزان فراهم می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آسیا پانل تماس حاصل نمایید تا در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

فیتر ساندویچ پانل چیست؟

فیتر ساندویچ پانل قطعه‌ای فلزی است که بر روی گام ساندویچ پانل‌های سقفی نصب می‌شود و سبب کاهس فشار نقطه‌ای پیچ می‌شود. همچنین درزبندی و آب‌بندی پانل‌ها را نیز تکمیل می‌کند.

فیتر ساندویچ پانل را چگونه تهیه کنیم؟

فیتر ساندویچ پانل یکی از تجهیزات مهم جهت نصب ساندویچ پانل‌های سقفی محسوب می‌شود که شما می‌توانید از دفاتر فنی و مهندسی ساندویچ پانل، بر اساس ابعاد و متراژ پانل‌های سقفی خود، فیتر را تهیه کنید.

[smart_post_show id=”1357″]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *