ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل آلوزینک (Aluzinc sandwich panel) یکی از پرکاربردترین انواع ساندویچ پانل‌هاست که با استفاده از دو لایه ورق آلوزینک و یک لایه فوم عایق (فوم پلی اورتان-اکس پی اس-پشم سنگ) طراحی و تولید می‌شود. شاخصه اصلی ورق آلوزینک مقاومت بالای این ورق در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی است.

ساندویچ پانل‌ها بر اساس فاکتورهای مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند، یکی از این فاکتورها نوع متریال به کار رفته در ساندویچ پانل است که مطابق با آن ساندویچ پانل را بر اساس نوع فوم به کار رفته و نوع ورق تقسیم بندی می‌کنند.

ورق به کار رفته در ساندویچ پانل‌ها از 3 نوع خارج نیست و شامل ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه و ورق آلومینیوم است. در این بین از ورق آلومینیوم به صورت محدودتری برای تولید ساندویچ پانل آلومینیوم استفاده می‌شود چرا که آلومینیوم یک ورق بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و قیمت بالاتری نسبت به سایر ورق‌ها دارد. همچنین رول‌های بزرگ این ورق برای مصارف بالای چند هزار متر باز می‌شود.

ورق گالوانیزه یکی از مرسوم‌ترین نوع ورق‌ها در بین ساندویچ پانل‌هاست که مقاومت خوبی در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد.

در این مقاله که ورق آلوزینک مورد بحث ماست جز بهترین و با کیفیت‌ترین نوع ورق در بین ساندویچ پانل‌ها است. از ورق آلوزینک برای تولید ساندویچ پانل آلوزینک با انواع مختلف فوم استفاده می‌شود. ورق آلوزینک یک لایه ورق آهنی با روکشی از آلیاژ روی و آلومینیوم است که این ترکیب مقاومت ورق را در برابر رطوبت، مواد خورنده، تابش آفتاب و پوسیدگی تا چندین برابر افزایش می‌دهد.

به همین دلیل ورق آلوزینک بهترین نوع ورق در بین ورق‌های موجود شناخته شده است و طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به ورق گالوانیزه دارد. ساندویچ پانل آلوزینک نیز یکی از پرکاربردترین انواع پانل‌ها برای پوشش دیوار و سقف بویژه در مناطقی با رطوبت بالاست.

ساندویچ پانل آلوزینک

موارد مصرف ساندویچ پانل آلوزینک

شما با توجه به نوع کاربری خود می‌توانید ورق آلوزینک را با هر نوع فوم دیگری ترکیب کنید. از ورق آلوزینک اغلب در ساخت ساندویچ پانل کلین روم و ساندویچ پانل سردخانه استفاده می‌شود. در کلین روم میزان رطوبت، فشار و دما باید در یک محدوده استاندارد و تعریف شده باشد و نوع فعالیت‌هایی که در این فضاها صورت می‌گیرد بسیار حیاتی است. به همین دلیل اغلب از ورق آلوزینک به همراه فوم پلی اورتان برای ساخت این فضا استفاده می‌کنند.

البته در کاربری‌های دیگر نیز مانند پوشش سقف و دیوار انواع سوله مانند سوله‌های صنعتی، سوله مرغداری یا سالن پرورش قارچ نیز می‌توان از ورق آلوزینک استفاده کرد. در برخی موارد در سازه‌های پیش ساخته‌ای که در مناطق شرجی و مرطوب شمالی و جنوبی کشور نیز بنا می‌شوند از ورق آلوزینک استفاده می‌کنند. با توجه به موارد گفته شده و ویژگی‌های که ورق آلوزینک دارد از ساندویچ پانل آلوزینک در کاربری‌های بسیاری استفاده می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل آلوزینک

طبیعتا قیمت ساندویچ پانل‌ آلوزینک نیز مانند سایر انواع ساندویچ پانل‌ها ثابت نیست و اعلام قیمت دقیق ساندویچ پانل امکان پذیر نیست. این مورد هم به دلیل نوسانات قیمت دلار، وارداتی بودن برخی مواد اولیه و موجودی ورق کارخانجات است. به همین دلیل در صورتی که قصد خرید ساندویچ پانل آلوزینک را دارید جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل آلوزینک حتما با کارشناسان آسیا پانل تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *