انواع پیچ نصب ساندویچ پانل

پیچ نصب ساندویچ پانل

پیچ‌ نصب ساندویچ پانل معمولا از یک واشر فلزی و یک واشر EPDM (اتیلن پروپیلن دی ان مونومر) با ساختاری لاستیکی تشکیل شده‌است.  پیچ‌های نصب ساندویچ پانل اغلب از جنس ورق آهنی ضد زنگ یا همان ورق گالوانیزه تولید می‌شوند. برای نصب ساندویچ پانل از پیچ‌های سرمته واشردار گالوانیزه و پیچ سرمته سرعدسی استفاده می‌شود.

نصب ساندویچ پانل یکی از مراحل بسیار مهم و تخصصی در اجرای ساختمان‌های پیش ساخته محسوب می‌شود. برای نصب ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی به یکسری ملزومات نصب ساندویچ پانل نیاز است. چسب پلی اورتان، پیچ‌های نصب ساندویچ پانل و فیتر جز ملزومات نصب ساندویچ پانل محسوب می‌شوند.

پیچ نصب ساندویچ پانل یکی از اجزای مهم در فرایند نصب و اجرای ساندویچ پانل‌ها می‌باشد. پیچ‌ ساندویچ پانل برای اتصال پانل‌ها به زیرسازی طراحی شده‌اند.

ویژگی‌های پیچ نصب ساندویچ پانل

طول و اندازه

پیچ‌های نصب باید متناسب با ضخامت پانل‌ها انتخاب شوند. اندازه صحیح پیچ‌ها می‌تواند به تثبیت و استحکام اتصالات کمک کند.

نوع پیچ

پیچ‌های نصب باید مقاوم و با کیفیت باشند. بعضا در برخی از پروژه‌ها به دلیل استفاده از پیچ‌های بی کیفیت با وزش بادهای شدید پانل‌ها از زیرسازی جدا شده و سبب ایجاد خسارات مالی برای کارفرمایان شده است.

معمولا پیچ‌های گالوانیزه مقاومت خوبی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی دارند؛ همچنین پیچ‌های با سر مسطح برای استفاده آسان‌تر و اتصالات مطمئن‌تر توصیه می‌شوند.

پیچ‌های سرخزینه یا پیچ‌های با سر مسطح معمولا برای سطوحی مانند ساندویچ پانل که یک لایه فوم درون آن قرار دارد بسیار مناسب است و تا نشستن کامل بر روی سطح، درون پانل فرو می‌رود.

رنگ و ظاهر

در برخی مواقع، پیچ‌های نصب با رنگ و ظاهری متناسب با پانل‌ها انتخاب می‌شوند که باعث ایجاد زیبایی ظاهری و هماهنگی با بقیه قسمت‌های سازه می‌شود.

انواع پیچ نصب ساندویچ پانل

انواع پیچ نصب ساندویچ پانل

در فرایند نصب ساندویچ پانل‌ها از پیچ‌های مختلفی برای اتصالات استفاده می‌شود. هرکدام از انواع پیچ‌های نصب ساندویچ پانل مشخصات و کاربرد منحصر به فردی دارند.

پیچ سرمته واشردار گالوانیزه (پیچ سرمته شیروانی)

پیچ سرمته گالوانیزه به صورت تمام رزوه بوده و قطر آن در حدود 6 میلی‌متر است. از پیچ‌های سرمته واشر دار یا همان سرمته شیروانی برای اتصالات ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری به زیرسازی استفاده می‌شود.

در برخی از موارد پیچ‌ها به همراه ملزومات دیگری مانند فیتر، جهت اتصال پنل‌ها به کار می‌روند. به عنوان مثال برای نصب ساندویچ پانل‌های سقفی ابتدا از قطعات فلزی به نام فیتر استفاده می‌کنند که بر روی گام ساندویچ پانل سقفی می‌نشیند و درزبندی پانل‌ها را تکمیل می‌کند؛ در نهایت پبچ‌های سرمته را بر روی فیتر پیچ می‌کنند.

طول پیچ‌های واشر دار با توجه به ضخامت پنل‌های پروژه در نظر گرفته می‌شود. به صورت کلی طول این پیچ‌ها بین 2 الی 15 سانتی‌متر متغیر است. گل پیچ در پیچ‌های سرمته‌ای به صورت شش ضلعی یا بکسی است که برای باز و بسته کردن این پیچ‌ها از آچاربکس استفاده می‌شود.

پیچ سرمته واشردار گالوانیزه
یک نمونه پیج سرمته واشردار

پیچ سرعدسی سرمته

پیچ‌های سرعدسی سرمته نیز به صورت تمام رزوه طراحی می‌شوند و در حدود 4 میلی‌متر قطر دارند. از پیچ‌های سرعدسی سرمته برای نصب انواع ورق فلاشینگ استفاده می‌شود.

با توجه به نوع ورق فلاشینگ طول پیچ‌های سرعدسی سرمته بین 1.5 الی 2.5 سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود. این نوع پیچ‌ها با استفاده از پیچ گوشتی‌های سردریلی باز و بسته می‌شوند.

تیم فنی نصب آسیا پانل

تیم فنی و مهندسی آسیا پانل آماده ارائه خدمات از جمله تهیه نقشه‌های شاپ و نصب و اجرای تخصصی ساندویچ پانل‌ها است. در صورت داشتن هر گونه سوال و همچنین جهت اطلاع از قیمت انواع پیچ نصب ساندویچ پانل و تامین پیچ می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *