رانر ساندویچ پانل

رانر ساندویچ پانل

رانر چیست؟

رانر یکی از اجزایی است که برای زیرسازی دیوارهای خشک و سیستم فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رانر یا پروفیل u به صورت افقی در زیر دیوارهای خشک مثل ساندویچ پانل نصب می‌شود. از رانر برای زیرسازی سقف‌های کاذب نیز استفاده می‌شود. به بیان دیگر رانر یک اکسسوری برای اجرای پانل‌هایی است که به صورت کشویی در داخل یکدیگر فیکس می‌شوند.

رانرها در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند  که بستگی به ضخامت ساندویچ پانل‌های مصرفی دارند. رانرها دارای مقاطع U  شکل هستند و مخصوص ساندویچ پانل طراحی و تولید می‌شوند. اما شاید در این بین نام استاد stud را نیز شنیده باشید و بخواهید بدانید استاد و رانر چه فرقی با هم دارند؛ پس با ما همراه باشید که در ادامه به شرح تفاوت بین رانر و استاد می‌پردازیم.

تفاوت استاد و رانر در چیست؟

استادها نوعی اکسسوری برای اجرای پانل‌های دیواری هستند که نوعی ورق فلزی به حساب می‌آیند. این مصالح عموما از جنس گالوانیزه هستند  و بسته به اندازه و دهانه‌های مصرفی با ابعاد بال و جان متفاوت طراحی و تولید می‌شوند. نحوه اتصال آن‌ها پیچی و جوشی است و برای زیرسازی عمودی به کار می‌روند که در ترکیب با رانرها می‌توانند یک قاب مناسب برای نصب ساندویچ پانل ایجاد کنند.

رانرها معمولا برای قاب‌بندی ساندویچ پانل‌ دیواری استفاده می‌شوند و به صورت یونیک طراحی و ساخته می‌شوند؛ ولی استاد معمولا با مقاطع C شکل طراحی می‌شوند و نقش وال پست را ایفا می‌کنند. اما استادها معمولا به شکل عمودی و ایستاده و خارج از قاب دیوار اجرا شده نصب می‌شوند.

ضمن اینکه برای نصب ساندویچ پانل‌های دیواری از هر نوع مانند ساندویچ پانل دیواری پلی اورتان، ساندویچ پانل دیواری سردخانه، ساندویچ پانل دیواری کلین روم و… به رانر نیاز است.

رانر در چه اندازه‌ای و با چه ضخامتی تولید می‌شود؟

رانرها از سایز 4 تا 20 سانتی متر تولید می‌شوند و ضخامت ورق‌های مصرفی از 0.7 میلی‌متر تا 2 میلی‌متر متفاوت است. لبه‌های نگهدارنده پانل با ارتفاع 3 تا 5 سانتی متر به صورت معمول در بازار موجود است.

رانرها در چه فواصلی نصب می‌شوند؟

رانرها متناسب با طول دیوار در کف ساندویچ پانل‌ها  نصب می‌شوند و طول و مقدار استفاده آن‌ها متناسب با طول دیوار است. در صورتی که بخواهیم آن‌ها را به صورت متقاطع و غیر پیوسته اجرا کنیم فواصل بین امتداد پانل‌ها نباید از یک چهارم عرض ساندویچ پانل‌ها بیشتر باشد.

نحوه نصب رانر

رانرها را پس از علامت گذاری خط دیوارهای ساندویچ پانل در کف جایگذاری می‌کنند. به این طریق که ابتدا یک طرف از خطوط چاک لاین دیوارها را روی زمین مشخص می‌کنند؛ سپس رانرها را در سطح تراز شده با زیر دیوار به وسیله رول بولت یا رول پلاک در زمین فیکس می‌کنند. در صورتی که از قبل ساپورت‌های متناسب با ‌آن‌ها در زمین نصب شده باشد رانرها به  پلیت  جوش می‌شوند و پس از آن درز اتصال رانرها توسط جوش پر می‌شود. پس از آن پانل‌ها به صورت کشویی در دل رانرها چفت و پیچ می‌شوند.

موارد مصرف رانر

رانرها معمولا در اجرای پارتیشن‌های داخلی، دیوارهای بیرونی، کلین روم‌ها و سردخانه‌ها استفاده می‌شوند، ساختمان‌های پیش ساخته نیز در صورتی که بر روی کف اجرا شوند نیاز به استفاده از رانر دارند.

از کجا رانر تهیه کنیم؟

همان طور که گفتیم رانر جز ملزوماتی است که برای نصب ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین برای تهیه آن حتما با یک دفتر فنی مهندسی فروش ساندویچ پانل تماس حاصل نمایید. کارشناسان آسیا پانل آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و  شما می‌توانید برای استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل و تجهیزات و ملزومات آن با کارشناسان آسیا پانل تماس حاصل نمایید.

رانر چیست؟

رانر به نوعی زیرسازی ساندویچ پانل‌های دیواری محسوب می‌شود که دارای مقاطع U شکل بوده و در امتداد پانل‌های دیوار نصب می‌شود.

قیمت رانر چگونه محاسبه می‌شود؟

از آن‌جایی که رانر جز تجهیزات نصب ساندویچ پانل محسوب می‌شود شما می‌بایست بر اساس متراژ پانل‌های خود، قیمت رانر را از بخش نصب و اجرای ساندویچ پانل استعلام بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *