پس باکس کلین روم

ساندویچ پانل چیست

همان طور که از  عنوان این مقاله پیداست، پس باکس یک جعبه از جنس استیل است که یک مسیر و کانال برای عبور  وسایل و تجهیزات بین دو اتاق کلین روم  و یا بین فضای کلین روم و غیر کلین روم است.  تا تعداد دفعات باز شدن اتاق تمیز و آلودگی اتاق تمیز را کاهش دهد. پنجره انتقال از فولاد ضد زنگ ساخته شده و صاف و صیقلی است. درب های دوتایی به یکدیگر متصل شده اند تا به طور موثر از آلودگی متقابل جلوگیری کنند. برخی از آنها به دستگاه‌های الکترونیکی یا مکانیکی مجهز شده و به لامپ‌های میکروب کش ماورا بنفش مجهز هستند تا آلودگی‌های احتمالی باقیمانده در محیط انتقال را نابود کنند.

از این باکس‌ها به طور گسترده در محیط‌های آزمایشگاهی، بیمارستان‌ها، صنایع آرایشی، صنایع الکترونیک، محیط‌های دارویی و صنعتی سبک استفاده می‌شود. همان طور که می‌دانید متریال اصلی که در ساخت اتاق تمیز به‌کار می‌رود از نوع ساندویچ پانل کلین روم است که به دلیل ویژگی‌های ساختاری یک محیط کاملا ایزوله را فراهم می‌کند.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دیگر اجزای کلین روم مانند مشخصات درب کلین روم به آدرس صفحه مربوطه در سایت آسیا پانل مراجعه نمایید.

نکات مهم برای انتخاب پس باکس متناسب با اتاق تمیز

 1. انتخاب نوع پس باکس
  پس باکس‌ها یا به صورت استاتیک هستند یا به صورت داینامیک که شامل دو نوع فعال و یا نیمه فعال است.از پس باکس استاتیک برای جا به جایی وسایل و تجهیزات بین دو فضای کلین روم استفاده می‌شود که معمولا بدون تهویه هستند. اما از پس باکس‌ داینامیک

  اما در هنگام ساخت یک اتاق تمیز جدید استفاده از پس باکس نیمه فعال توصیه می‌شود زیرا این نوع پس باکس‌ها به دلیل داشتن فیلتر  HEPA 99 درصد آلودگی را از بین می‌برند. اما برای یک کلین روم که تمام تجهیزات در آن مستقر شده استفاده از پس باکس فعال گزینه بهتری است زیرا تمام تجهیزاتی که برای جا به جایی هوا نیاز است در این اتاق تعبیه شده و فعال است. استفاده از پس باکس استاتیک هم زمانی ایده آل است که تهویه در پس باکس نیاز نباشد که این نوع پس باکس عمدتا برای لوازم و محصولات غیر حساس به کار می‌رود.

 1. تمیز کردن آسان
  طبیعتا یک پس باکس با سطح صاف راحت‌تر تمیز می‌شود علاوه بر این باید به پوشش سطحی پس باکس نیز توجه شود که به مواد شیمیایی موجود در مواد شستشو واکنش نشان ندهد.
 1. ادغام آسان
  تمامی پس باکس‌های اتاق تمیز با هر نوع پوشش دیواری مانند ساندویچ پانل و تخته‌های گچی سازگار هستند.
 1. اینترلاک
  قفل شدن یک ویژگی ایمنی بسیار مهم در پس باکس اتاق تمیز است. این سیستم با استفاده از یک پین اطمینان حاصل میکند که در هر بار باز و بسته شدن فقط یک درب باز است و یک چراغ نشانگر LED سیگنالی را ارسال می‌کند که درب در انتهای  دیگر باز شود.
 2. بدنه سنگین
  همان طور که میدانید دوام و طول عمر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس باکس‌ها با ضخامت 50 میلی‌متر یا همان 5 سانتی متر از پانل‌های آلومینیومی تشکیل شدند که در برابر خم شدن
 3. نور UV
  نور ماورابنفش میکروب کش و ضد باکتری را می‌توان برای محافظت بیشتر از وسایل و تجهیزات عبوری در پس باکس نصب کرد .
 4. تحویل و پشتیبانی
  برای تهیه پس باکس حتما درباره شرکت‌های تامین کننده پس باکس تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که در صورت بروز مشکل در آینده تمامی لوازمات و قطعات از ضمانت پس از فروش برخوردار باشند.

اجزا پس باکس

 • فیلتر هوای 0.3 میکرونی از جنس stainless steel و یک فیلتر هوای ورودی supply
 • گیج اختلاف فشار (0-25 mmwc)
 • یک موتور دمنده 1.5 hp
 • نشانگر ماورابنفش w18 برای پس باکس داینامیک
 • نشانگر ماورابنفش w8 برای پس باکس استاتیک
 • فیلتر HEPA
 • چراغ UV
 • سیستم روشنایی، قفل درب و دستگیره

امیدواریم بعد از خواندن این مطلب با نکات جدیدی درباره پس باکس  آشنا شده باشید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشخصات انواع ساندویچ پانل و استعلام قیمت ساندویچ پانل کلین روم از طریق شماره‌های موجود در سایت  با کارشناسان آسیا پانل تماس حاصل نمایید.

[smart_post_show id=”1335″]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *